Debiut Latających Jokerów

01.28.2016  |  dodany przez Administrator

W weekend 13-15.11.2015 odbył się w Karczerwie Turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach dla zawodników niskopunktowych. W zawodach  tych mogli brać udział wyłącznie zawodnicy z punktacją od 0,5 do 1,5 klasyfikacji, a łączna suma punktów klasyfikacyjnych drużyny wychodzącej na boisko nie mogła przekraczać 3,5 pkt .

W rozgrywkach tych wystartowali  zawodnicy Jokers łącząc się na ich czas z reprezentantami Rzeszowskiego zespoły Flying Wings tworząc drużynę pn. Flying Jokers.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z zespołem Brave Snails Lublin. Jego wynik był dla nas bardzo ważny, ponieważ zwycięstwo w nim zapewniało na możliwość walki o co najmniej III miejsce. Od pierwszych minut tego spotkania objęliśmy prowadzenie i skrupulatnie powiększając różnicę punktową zakończyliśmy je wynikiem 30:10 dla Flying Jokers.

Następną drużyną, z którą przyszło nam się zmierzyć była ekipa Four Kings II Warszawa. Od rezultatu tego starcia zależało, czy zagramy o I miejce w meczu finałowym.  Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 3:3. Niestety w trakcie dalszej gry, ze względu na brak zgrania się zawodników naszej łączonej ekipy, zaczęliśmy popełniać błędy, które skrupulatnie wykorzystali przeciwnicy obejmując prowadzenie. W połowie trzeciej kwarty, gdy nie udało nam się doprowadzić do wyrównania, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu na boisko mniej doświadczonych zawodników, dając im szansę na większy udział w grze.  Spotkanie zakończyło się wygraną przeciwników 12:31.

W niedzielę zagraliśmy z zespołem Dragons Kuschall Katowice ścierając się o III miejsce w turnieju. Mimo początkowej dużej przewagi uzyskanej przez nas, pod koniec drugiej kwarty przeciwnicy doprowadzili do remisu. Był to znowu efekt braku zgrania naszej ekipy. Udało nam się zapanować nad tym w trzeciej kwarcie, w której osiągnęliśmy ponad ośmio punktową przewagę. W czwartej kwarcie zwiększyliśmy ją i zakończyliśmy spotkanie wynikiem 40:22 dla Flying Jokers.

Tym samym zdobyliśmy III miejsce na Turnieju Polskiej Ligi Rugby na Wózkach dla zawodników niskopunktowych.