Drugi turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w sezonie 2016

Drugi turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w sezonie 2016

11.25.2016  |  dodany przez Administrator

W terminie 10-12 czerwca 2016 r. odbył się drugi turniej II ligi PLRnW. Niestety jechaliśmy na niego w osłabionym składzie, bez jednego z naszych kluczowych zawodników wysokopunktowych Tomasza Przybysza.  Na miejscu okazało się, że również w rozgrywkach, ze względu na problemy zdrowotne, nie będzie mógł brać udziału nasz kolejny zawodnik wysokopunktowy Robert Antonkiewicz. Tak więc z tej grupy zawodników na parkiet wyszli tylko Karol Grabowski i Piotr Bartczuk.


Pierwszy mecz rozegraliśmy z łódzką drużyną Diabły. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami, to spotkanie zakończyło się wynikiem 43:25 dla Jokers.


Naszym kolejnym przeciwnikiem była druga drużyna z Rzeszowa Flying Wings II. Niestety w tym przypadku na przebieg i wynik tego meczu miał już wpływ start naszej drużyny w okrojonym składzie. Po trzeciej kwarcie, w związku ze znaczną przewagą Rzeszowian, potraktowaliśmy końcówkę tego spotkania, jako formę treningu i na boisko wyszli nasi mniej doświadczeni zawodnicy. Ostatecznie zakończyliśmy je rezultatem 40:22 dla Flying Wings II.


W ostatnim sobotnim meczu przyszło nam stanąć naprzeciwko Strangers z Zielonej Góry. Pomimo początkowo bardzo zaciętej i wyrównanej gry, w miarę upływu czasu dawało o sobie znać zmęczenie naszych wysokopunktowych zawodników, którzy już trzeci mecz tego dnia rozgrywali bez możliwości zmian. W połowie spotkania przeciwnicy zyskali kilku punktową przewagę i nie oddali jej już do końca. Strangers wygrali ten pojedynek 47:35.


Następnego dnia zagraliśmy bardzo zacięty mecz o trzecie miejsce w turnieju. Naszym rywalem była drużyna Saint Sinners. W jego trakcie szala zwycięstwa przechylała się kilkukrotnie z jednej na drugą stronę. Finalnie niestety przegraliśmy to spotkanie 2 pkt i na tablicy pojawił się końcowy rezultat 36:38 na rzecz zawodników z Częstochowy. Czujemy ogromny niedosyt po tym meczu, ponieważ zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki i kilkakrotnie je obejmowaliśmy w jego trakcie.


Zestawienie wyników poszczególnych spotkań:

Jokers Bydgoszcz – Diabły Łódź 43:25

Jokers Bydgoszcz – Flying Wings II Rzeszów 22:40

Jokers Bydgoszcz – Strangers Zielona Góra 47:35

Jokers Bydgoszcz – Saint Sinners Częstochowa 36:38


Zajęliśmy czwarte miejsce w tym turnieju. Jego wyniki oraz z poprzednich rozgrywek zadecydowały o końcowej klasyfikacji drużyn biorących udział w Polskiej Lidze Rugby na Wózkach w sezonie 2016 oraz o zakwalifikowaniu się do jednego z  turniejów pucharowych dla drużyn od 1 do 8 miejsca lub od 9 do 16 miejsca.

Okazało się, iż wraz z drużynami Strangers i Saint Sinners zajmowaliśmy ex aequo dziewiąte miejsce w PLRnW, jednak po analizie wyników poszczególnych meczy rozegranych między naszymi drużynami i po podsumowaniu tzw. „małych punktów”, ostateczne uplasowaliśmy się na piątym miejscu w II lidze i na jedenastej pozycji w PLRnW w sezonie 2016.

Tym samym zakwalifikowani zostaliśmy do turnieju pucharowego dla drużyn od 9 do 16 miejsca rozgrywanego w Radomiu w dniach 9–11 września 2016 r.


Klasyfikacja końcowa
Wyniki poszczególnych turniejów oraz klasyfikacja z podziałem na ligi dostępna jest tutaj.WSPIERAJĄ NAS: