II miejsce na turnieju, III w II lidze

II miejsce na turnieju, III w II lidze

06.26.2015  |  dodany przez Administrator

W weekend 05-07 czerwca rozegrany został drugi turniej PLRnW sezonu 2015 dla drużyn I i II ligowych. Głodni zwycięstwa i rządni rewanżu po poprzednim turnieju, stanęliśmy w szranki z innymi drużynami, a areną starć został Radom.

Pierwszą ekipą z jaką przyszło nam się zmierzyć była drużyna Flying Wings II, prowadzona przez doświadczonego trenera, a mająca swoje korzenie w pierwszoligowym Flying Wings I. Na poprzednim turnieju sprawiła nam dużo kłopotów  wygrywając z nami różnicą 5 punktów. Tym razem grając konsekwentnie i zgodnie z naszymi założeniami taktycznymi, udało nam się pokonać ich różnicą 5 punktów i ustanowić wynik spotkania na 45:40 dla Jokers. Następny mecz rozegraliśmy z faworytem naszej ligi Sitting Bulls. Zespół  ten „spadł” do naszej ligi po poprzednim sezonie i jak dotychczas, żadnej z pozostałych drużyn nie udało się go pokonać. Mimo, iż zdeterminowani stanęliśmy do tego starcia i ze wszystkich sił staraliśmy się sprostać przeciwnikom, musieliśmy uznać ich wyższość przegrywając wynikiem 48:24. Ostatni sobotni mecz rozegraliśmy z drużyną IKS Jeźdźcy II. Było to dla nas kolejne spotkanie rewanżowe i w naszej opinii najtrudniejsze ze wszystkich. Jeźdźcy mają bardzo dobrze zgraną ekipę, a u nas zaczęła wkradać się nerwowa atmosfera. Jednak szybko ją opanowaliśmy i po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 39:37 dla Jokers.

W niedzielę rozegraliśmy mecz o I miejsce tego turnieju i naprzeciw nas ponownie stanęła drużyna Sitting Bulls. Niestety pomimo ogromnej woli walki zostaliśmy pokonani, a spotkanie zakończyło się rezultatem 34:17 dla rywali.

Tym samym zajęliśmy II miejsce na tym turnieju i ostateczne zdobyliśmy III miejsce w II lidze PLRnW w sezonie 2015. Przed nami Turniej Pucharowy, na którym walczyć ze sobą będzie 8 najlepszych drużyn w kraju,  a który rozegrany zostanie w dniach 02-04 października w Bytomiu.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę i  zaangażowanie  oraz  Staffowi za pomoc w przygotowaniu graczy i sprzętu do gry.


Zestawienie wyników poszczególnych spotkań:
Flying Wings II Rzeszów – Jokers Bydgoszcz 40:45
Jokers Bydgoszcz – Sitting Bulls Katowice 24:48

Jokers Bydgoszcz – IKS Jeźdźcy II Mikołów 39:37

Jokers Bydgoszcz – Sitting Bulls Katowice 17:34
Galeria zdjęć z turnieju nr 1WSPIERAJĄ NAS: