III Półmaraton Bydgoski

III Półmaraton Bydgoski

11.23.2015  |  dodany przez Administrator

W niedzielę 18 października br. nasz kibic Monika Walczak oraz trzech naszych zawodników Krzysztof Kranz, Robert Krzyżanowski i Robert Antonkiewicz stanęło na lini startu III Półmaratonu Bydgoskiego przebiegającego ulicami Bydgoszczy.


Był to co prawda nasz pierwszy udział w tego typu biegu i to na tak długim dystansie, bo liczącym 21 km, lecz nie obawialiśmy się  o nasze przygotowanie kondycyjne. Prowadzone przez nas intensywne treningi oraz udział w turniejach, gdzie nierzadko w ciągu jednego dnia rozgrywamy trzy mecze (każdy po ok. 1,5 godz.), dostatecznie nas przygotowały do długiego i intensywnego wysiłku.  Bardziej martwiliśmy się o opady deszczu, które mogły utrudniać nam napędzanie wózków i kontrolowanie jazdy.


Niestety tego dnia pogoda nas nie rozpieszczała. Przy temperaturze 9 stopni Celsjusza, od samego rana nieustannie siąpił deszcz. Oprócz przemoczenia ubrań i wychłodzenia ciała powodował, że ręce ślizgały nam się po kołach uniemożliwiając w pełni efektywne napędzanie wózków i ograniczając praktycznie do zera możliwość hamowania podczas zjeżdżania ze stromego, prawie kilometrowego odcinka „trasy Uniwersyteckiej”.


Mimo tak niesprzyjających warunków całej naszej czwórce udało się ukończyć ten półmaraton. Start w nim rozbudził nasz apetyt na tego typu wyzwania i sprawił, że zamierzamy w przyszłym roku ponownie wziąć w nim udział.


Wyniki biegu


Trasa biegu
Chcielibyśmy podziękować za pomoc Katarzynie, Marcie i Hieronimowi, którzy wspierali nas w podejmowaniu tego wyzwania.WSPIERAJĄ NAS: