Koniec Sezonu 2014

Koniec Sezonu 2014

11.04.2014  |  dodany przez Administrator

Rok 2014 był dla drużyny Jokers wielkim sprawdzianem. Po awansie do grupy ”B” mieliśmy zmierzyć się z silniejszymi, bardziej doświadczonymi drużynami . Świadomi wyzwań, które stanęły przed nami wraz z otwarciem nowego sezonu. Sześć zespołów grających na zbliżonym poziomie zapowiadało wspaniałe widowisko oraz zaciętą rywalizację- i tak właśnie było. Do każdego turnieju i meczu podchodziliśmy z ogromnym skupieniem i wolą zwycięstwa. Zajmowaliśmy kolejno: drugie, trzecie oraz trzecie miejsce. Finalnie skończyliśmy zmagania w grupie ”B” na drugim miejscu.

Ten sezon nauczył nas bardzo wiele, a przede wszystkim pokazał nad czym musimy jeszcze pracować. Naszym największym problemem może nie był brak umiejętności, ale brak doświadczenia w graniu z drużynami na podobnym, a niejednokrotnie wyższym, poziomie. Przyzwyczajeni do w miarę łatwych zwycięstw, z ubiegłego roku, czasem nie radziliśmy sobie z presją. Po jednym przegranym meczu turniej stawał się trudną przeprawą. Świetnie gramy w przewadze jednego dwóch punktów, konsekwentnie zwiększając ją do końca meczu. Natomiast w sytuacji, kiedy gubimy kilka bramek (przez własne, często niewymuszone błędy), zaczyna się bałagan i przegrywamy.

Sezon 2014 to lekcja pokory dla Jokersów, bo mimo końcowego drugiego miejsca w grupie ”B” czuliśmy ogromny niedosyt.

Jednakże mamy wiele powodów do dumy. Na każdym turnieju byliśmy jedną z najliczniejszych ekip. Wszyscy zawodnicy podnieśli swoje umiejętności ale największe postępy zrobili Karol Grabowski (2.5) i Tomek Przybysz (3.0). Chłopaki okazali wielkie zaangażowanie i niejednokrotnie ratowali nas z opresji. Rok sumiennej pracy na treningach i zgrupowaniach przyniósł efekty. Na koniec osobne gratulacje dla Roberta Zidana Krzyżanowskiego. Otrzymał on statuetkę dla najlepszego gracza niskopunktowego ligi. Jego słowa, że ta nagroda już nigdy nie opuści Bydgoszczy, były dla mnie bardzo budujące. Brawo Zidan! Na ten rok to już koniec zmagań na parkietach PLRnW, ale drużyna Jokers już przygotowuje sie do kolejnego sezonu, by zaprezentować sie jeszcze lepiej.


WYNIKI I TABELE

GALERIA

RELACJA VIDEO (FARnews)WSPIERAJĄ NAS: