Pierwszy turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w sezonie 2016

Pierwszy turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w sezonie 2016

11.18.2016  |  dodany przez Administrator

W dniach 6-8 maja br. rozegraliśmy w Karczewie nasz pierwszy turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w sezonie 2016. W pełni zmotywowani i głodni zwycięstw stawiliśmy się na wyznaczonym miejscu. W sobotę pierwszy mecz rozpoczynaliśmy dopiero o godzinie 12.00 , tak więc mieliśmy dużo czasu na przygotowanie sprzętu. W międzyczasie nasi dwaj zawodnicy przechodzili klasyfikację punktową. Nasz nowy zawodnik Artur Jakielaszek otrzymał 1,5 pkt, a Mateuszowi Samselowi podtrzymano jego dotychczasową klasyfikację 0,5 pkt.


Pierwszym rywalem z którym przyszło się nam zmierzyć, była drużyna Saint Sinners z Częstochowy. Jest to bardzo silna drużyna posiadająca doświadczonych graczy. Początek meczu układał się po naszej myśli i odskoczyliśmy przeciwnikom na kilka punktów przewagi. Niestety w późniejszych kwartach  przeciwnicy doprowadzili do remisu, a w końcówce do wygranej 1 punktem. Bilans końcowy to 43:44 dla Saint Sinners. Uważam, że dobrze zaprezentowaliśmy się podczas tego meczu i do samego końca mieliśmy szansę na zwycięstwo.


W nieco pochmurnych nastrojach rozpoczęliśmy nasze drugie starcie, tym razem z drużyną  Strangers z Zielonej Góry. Od początku do końca kontrolowaliśmy przebieg meczu. Szybko odskoczyliśmy na parę punktów i sukcesywne powiększaliśmy naszą przewagę. W tym spotkaniu mogli się zaprezentować wszyscy nasi zawodnicy. Szczególne słowa uznania należą się Arturowi, dla którego był to pierwszy udział w turnieju. Jego atutem były bardzo dobre podania i umiejętne wykorzystywanie swojej postury do utrudniania gry rywalom. Ten mecz zakończyliśmy wynikiem 40:51 dla Jokers.


W niedzielę rozegraliśmy półfinał z drużyną Balian II. Był to faworyt tego turnieju, ale mimo to chcieliśmy zaprezentować się z jak najlepszej strony. W  pierwszej kwarcie pokazaliśmy nasz potencjał i drużyna z Wielkopolski z ogromnym wysiłkiem zdobyła kilka punktów przewagi. Niestety w następnych kwartach musieliśmy uznać wyższość rywali i ostatecznie przegraliśmy 31:59 dla Balian II.


Po tym meczu czekało nas ostatnie spotkanie o 3 miejsce. Mieliśmy okazję na rewanż, ponieważ naszym oponentem ponownie była drużyna z Częstochowy. Niestety nie było to w pełni satysfakcjonujące zwycięstwo, gdyż kapitan drużyny Saint Sinners uległ kontuzji i musieli oni wystąpić w osłabionym składzie. Pewnie i spokojnie wygraliśmy to starcie kończąc je rezultatem 38:19 dla Jokers.


Ostatecznie po całym turnieju zajęliśmy 3 miejsce. Sądzę, iż zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, ale cały czas pozostaje niedosyt i przekonanie, że mogliśmy zagrać jeszcze lepiej. Wszystkie mecze rozegraliśmy linią 3,0 ;2,5 ;1,5 ;0,5 pkt.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom za trud i zaangażowanie we wszystkie mecze, trenerowi za prowadzenie drużyny oraz Staffowi za pomoc w „ogarnianiu” nas.  Nasze zwycięstwa są tak samo waszymi zwycięstwami.


Zestawienie wyników meczy:
Jokers Bydgoszcz – Saint Sinners Częstochowa 43:44
Jokers Bydgoszcz Strangers Zielona Góra 51:40
Jokers Bydgoszcz – Balian II Wielkopolska 31:59

Jokers Bydgoszcz – Saint Sinners Częstochowa 38:19WSPIERAJĄ NAS: