Zgrupowania 2010

Pniewy 12-14.02.2010

Korzystając z zaproszenia drużyny Balian w terminie 12-14.02.2010 braliśmy udział we wspólnym zgrupowaniu w Pniewach. Szkolenie to odbywało się 3 tygodnie przed I turniejem sezonu 2010, będącym również pierwszym startem naszej drużyny w rozgrywkach ligowych. Była to okazja do przygotowania się do tego turnieju ćwicząc z doświadczoną drużyną.


Bydgoszcz 28-26.11.2010

Kolejne zgrupowanie Jokers za nami. W dniach 26-28 listopada poprzez ciężkie i intensywne treningi staraliśmy się popracować nad wszystkimi podstawowymi elementami gry rugby na wózkach. Z pełną świadomością i przekonaniem można stwierdzić, że szkolenie było bardzo udane. Tutaj trzeba zwrócić szczególną uwagę na osobę prowadzącą zgrupowanie - Artura Jurka, który to dzięki swojemu doświadczeniu i ogromnym umiejętnościom, potrafił bardzo szczegółowo, jak i ciekawie przedstawić tajniki gry. Wiele do treningu wniósł również nasz kolega z zaprzyjaźnionej drużyny Balian – Arek Henicza, który również przekazywał nam celne uwagi dotyczące naszej gry.

Cała nasza drużyna - od zawodników, poprzez trenera, serwisantów, kończąc na sędziach – wykazywała się bardzo dużym zaangażowaniem w trakcie zajęć. Może  to świadczyć tylko o tym, że Bydgoska Drużyna Rugby na Wózkach to nie tylko wypełnienie wolnego czasu, lecz sposób doskonalenia się, jak i sposób na życie. Słowa uznania należą się zawodnikom, którzy pokazali wielką wolę walki i mimo ogromnego zmęczenia intensywnymi treningami walczyli do końca, starając się wypełniać jak najlepiej wszystkie polecenia prowadzącego.


Pniewy 17-19.12.2010


Kolejne zgrupowanie drużyny Jokers odbyło się w Pniewach. Z powodu zimowej aury nasz team nie stawił się w pełni, ale to nie przeszkodziło w przeprowadzaniu treningów, bo zaproszeni zawodnicy z Poznania i Szczecina nie zawiedli. Zgrupowanie poprowadził już po raz kolejny Krystian Malec, za co bardzo dziękujemy.

Treningi odbywały się na wspaniałej hali Pniewskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji. W ten sposób zakończyliśmy nasz pierwszy rok treningowy 2010.Mamy nadzieję, że drużyna Jokers będzie rozwijać się w takim samym tempie jak dotychczas. Przed nami wiele pracy, ale „stal hartuje się w ogniu”.

WSPIERAJĄ NAS: