Turniej Pucharowy w Bytomiu

Turniej Pucharowy w Bytomiu

11.23.2015  |  dodany przez Administrator

W dniach 03-04 października  w Bytomiu rozegrany został długo oczekiwany turniej, w którym osiem najlepszych drużyn sezonu 2015 walczyło o Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach.


Był to dla nas trudny turniej, ponieważ w jego trakcie rywalizowaliśmy z bardziej doświadczonymi  drużynami I ligowymi. Obiektywnie patrząc na przeciwników i nasz aktualny poziom gry, to wyrównaną walkę mogliśmy nawiązać tylko z drużyną  IKS Jeźdźcy II, z którą wygrywaliśmy już dotychczasowe spotkania. Mimo to zamierzaliśmy walczyć do końca, a ewentualne przegrane mecze potraktować jako formę treningu i doskonalenia się w myśl zasady „co Cię nie zabije, to Cię wzmocni”. Bo od kogo się uczyć, jeśli nie od najlepszych?


Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna Balian, zajmująca I miejsce w klasyfikacji poturniejowej sezonu 2015. Prawie w całości składała się ona z doświadczonych  zawodników Kadry Narodowej i pomimo naszych wysiłków spotkanie przebiegało po ich myśli. Pomimo znacznej przewagi oponentów staraliśmy się wypaść „w jak najlepszym stylu”. Ostatecznie walka zakończyła się wynikiem  57:11 dla Balian. Wyprzedzając fakty mogę powiedzieć, że właśnie do tego zespołu trafił Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach.


W nieco pochmurnych nastrojach będących efektem pierwszej przegranej rozpoczęliśmy nasz drugi mecz z Four Kings I. Mimo, że jest to drużyna z I ligi to według mnie w trakcie tego spotkania mogliśmy zaprezentować się lepiej. Zastrzeżenia możemy mieć do celności podań naszych wysokopunktowców, ponieważ wiele piłek oddawaliśmy drużynie z Warszawy praktycznie za darmo. W naszych szeregach widoczne też było ogólne zamieszanie oraz brak skupienia. Za to na dobrym poziomie grali nasi niskopunktowcy, którzy  praktycznie ciągnęli naszą ekipę do przodu. Po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniało 58:16 dla Four Kings I.


Ostatni mecz o VII/VIII miejsce  rozegraliśmy w niedzielę z drużyną IKS Jeźdźcy II. Już na starcie spotkanie to wygraliśmy walkowerem, ponieważ drużyna Jeźdźców przyjechała w okrojonym składzie i jej szeregi zasilił ich trener Adrian Mościński. Mimo, to postanowiliśmy potraktować  je jak jeszcze nie rozstrzygnięte i rozegrać z pełnym zaangażowaniem dając z siebie wszystko.


Sezon 2015 już za nami. Pokazał on nam nasze słabe strony oraz to nad czym musimy jeszcze popracować.  W ostatecznym rozrachunku drużyna Jokers uplasowała się na VII miejscu w sezonie 2015, odnotowując tym samym awans z m-ca VIII w sezonie 2014. Nie jest to zły wynik biorąc pod uwagę, że w lidze startowało XVII drużyn , ale mamy świadomość, że musimy ciężko pracować  indywidualnie, jak i w klubie, aby podnieść poziom naszej gry jeśli chcemy być równorzędnym przeciwnikiem dla drużyn I ligowych.


Dziękujemy wszystkim zawodnikom  za walkę, a trenerowi i członkom staffu za zaangażowanie i pomoc, bez której sami niewiele zdziałalibyśmy na boisku.


Wyniki poszczególnych meczy:

Balian I Rugby Wielkopolska – Jokers Bydgoszcz 57:11

Four Kings I Warszawa – Jokers Bydgoszcz 58:16

Jokers Bydgoszcz – IKS Jeźdźcy II Mikołów 1:0
Podsumowanie sezonu 2015 PLRnWWSPIERAJĄ NAS: