2010 – PLRnW

PLRnW – I turniej 2010 – Stal hartuje się w ogniu


W dniach 5-7.03.2010 w Radomiu odbył się pierwszy w tym roku turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Był to również pierwszy start w turnieju bydgoskiego teamu Jokers i zarazem debiut w zmaganiach w ramach Polskiej Ligi Rugby na Wózkach (PLRnW). Był niewątpliwie świetną okazją do sprawdzenia umiejętności nowo powstałej drużyny w konfrontacji z doświadczonymi już ekipami. Nasi wytrwale walczyli w grupie C, dzielnie stawiając czoła ogorzałym już w walce przeciwnikom, osiągając następujące wyniki:


Four Kings III – Jokers 63:18
Skorpion – Jokers 56:11
Jokers – Garbate Anioły 36:29

Galeria zdjęć z turnieju nr 1

Galeria zdjęć z turnieju nr 2

Galeria zdjęć z turnieju nr 3PLRnW - II turniej 2010 – Było lepiej…

II turniej PLRnW sezonu 2010 odbył się w terminie 25-27 czerwca. Tym razem Radom nie był dla nas przychylny – przywitało nas rozkopane miasto i korki – dojechanie na halę sportową stało się więc nie lada wyzwaniem. Pogoda w tym roku również nie rozpieszcza, ale chłodne lato akurat sprzyja naszym zawodnikom. Pomimo chłodnej temperatury, zawodnicy wylewali na boisku „siódme poty” wywołane zaciętą walką sportową.

Rozgrywki rozpoczęły się stresująco nie tylko dla zawodników, ale i dla organizatorów. Z powodów zdrowotnych turniej uszczuplił się o kilku czołowych zawodników, a także sędziów.  Szybka reakcja Głównego Sędziego Ligi pozwoliła na sprawne przeprowadzenie zawodów, wyniki meczy pozostawały jednak zagadką. Składy drużyn, zwłaszcza w grupie A, były mocno osłabione. Można z przekonaniem stwierdzić, że było to powodem słabego występu drużyny Grom z Ostrowii Mazowieckiej. Wielkim sukcesem zakończył się natomiast występ drużyny Skorpion Polkowice, która zdołała utrzymać się w grupie B.

Na czerwcowe turnieje tradycyjnie już zapraszani są zagraniczni klasyfikatorzy. W tym roku na zawodach gościła Lenka Slovackova z Czech, która wraz z Izabelą Franczak i Agnieszką Czerską klasyfikowała zawodników, którzy nie otrzymali jeszcze dotychczas oficjalnej klasyfikacji.

II turniej będziemy mogli obejrzeć w obiektywach dwóch kamer. Relację z tego spotkania realizowała radomska telewizja DAMI. Podczas całego turnieju towarzyszyła nam natomiast ekipa, która zrealizuje krótki reportaż z tego wydarzenia.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy – wolontariuszom, którzy przez cały piątek przygotowywali z nami halę do zawodów, sędziom stolikowym z V LO im. Romualda Traugutta w Radomiu, firmie GTM za serwis wózkowy oraz ekipie sprzątającej halę w niedzielę po zawodach. Bez Was turniej by się po prostu nie odbył! Wyniki meczy przedstawiały się następująco:

TetraGryf – Jokers 60:33
IKS Atak – Jokers 47 :28
Jokers – Garbate Anioły 41:22

Galeria zdjęć z turnieju nr 1PLRnW - III turniej – finał zmagań w 2010r.

Mimo ciężkich początków drużyna Jokers zjawiła się w komplecie w Radomiu na III turnieju Polskiej Ligi Rugby na Wózkach, odbywającym się w terminie 02-03.10.2010r.  Dodatkowym wzmocnieniem Jokers’ów okazał się Adam Mittman, który po raz pierwszy zmierzył się z trudami radomskiej hali. Po wstępnej klasyfikacji nasz zawodnik otrzymał 0,5ptk dzięki czemu mógł wchodzić na boisko z naszymi dwoma wysoko punktowcami Jarkiem (3,5ptk) i Sebą (3,5ptk). Możemy powiedzieć, że Adam walczył dzielnie i z satysfakcją i uporem uprzykrzał życie naszym przeciwnikom.

Niestety boleśnie odczuwaliśmy brak trenera, co bardzo utrudniało komunikacje w drużynie, szczególnie podczas pierwszego, rozgrywkowego meczu z warszawską drużyną Four Kings III. Mecz ten niestety zakończył się naszą porażką. Później było już tylko lepiej, spotkanie z Brave Snails otrzymało miano „meczu przyjaźni” mimo przegranej wszyscy nasi zawodnicy byli zadowoleni z tego spotkania.

Niedzielne zwycięstwo z Garbatymi Aniołami z Radomia zakończyły tego roczną walkę w PLRnW dla drużyny Jokers. Pełni zapału planujemy intensywnie przepracować zimę i stawić się w nowym sezonie 2011 w Radomiu, być może z nowymi zawodnikami i nie tylko. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych meczy:

Four Kings III – Jokers 66:17
Brave Snails – Jokers 65:31
Garbate Anioły – Jokers 33:41

oraz Klasyfikację Turniejową na koniec sezonu 2010:Galeria zdjęć z turnieju nr 1

Galeria zdjęć z turnieju nr 2


Podsumowanie sezonu 2010 PLRnWWSPIERAJĄ NAS: