2014 – PLRnW

Turnieje PLRnW w sezonie 2014

Zajęcie I miejsca w II lidze w sezonie 2013 zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dawało na ponowny awans do I ligi. Niestety z powodu wycofania się ze startów w PLRnW kilku drużyn, liga została przeorganizowana i podzielona na III ligi.

W ten oto sposób pozostaliśmy w II lidze, do której weszły również drużyny I ligowe z poprzedniego sezonu. Skutkiem tego, zgodnie z pierwotnymi założeniami, mieliśmy zmierzyć się z silniejszymi, bardziej doświadczonymi drużynami. Moim zdaniem, mimo wszystko było to dobre rozwiązanie, ponieważ walka sześciu zespołów grających na zbliżonym poziomie zapowiadała wspaniałe widowisko oraz zaciętą rywalizację – i tak właśnie było.


Na poszczególnych turniejach zajmowaliśmy kolejno: II, III oraz III miejsce, ostatecznie zajmując II miejsce pośród drużyn startujących w II lidze PLRnW.


Wyniki poszczególnych meczy przedstawiały się następująco:


I turniej 2015 (25-27.04.2014)

Jokers – Siedzące Konie 44:33

Saint Sinners – Jokers 18:36

TetraGryf – Jokers 14:49

Four Kings 2 – Jokers 49:32

Galeria zdjęć z turnieju


II turniej 2015 (23-25.05.2014)

Jokers – Siedzące Konie 52:31

IKS Atak – Jokers 19:54

Saint Sinners – Jokers 37:36

Jokers – Siedzące Konie 39:38

Galeria zdjęć z turnieju


III turniej 2015 (19-21.09.2014)

Jokers – TetraGryf 54:31

Four Kings 2 – Jokers 44:28

Jokers – Siedzące Konie 34:45

Saint Sinners – Jokers 12:43

Galeria zdjęć z turniejuTen sezon nauczył nas bardzo wiele, a przede wszystkim pokazał nad czym musimy jeszcze pracować. Naszym największym problemem nie był brak umiejętności, ale brak doświadczenia w graniu z drużynami na podobnym, a niejednokrotnie wyższym, poziomie. Przyzwyczajeni do w miarę łatwych zwycięstw z ubiegłego roku, czasem nie radziliśmy sobie z presją. Po jednym przegranym meczu turniej stawał się trudną przeprawą. Świetnie gramy w przewadze jednego dwóch punktów, konsekwentnie zwiększając ją do końca meczu. Natomiast w sytuacji, kiedy gubimy kilka bramek przez własne, często niewymuszone błędy, zaczyna się bałagan i przegrywamy.

Z jednej strony sezon 2014 to lekcja pokory dla Jokersów, bo mimo końcowego II miejsca w grupie B czuliśmy pewnego rodzaju niedosyt wynikający ze świadomości, że niektóre z meczy mogliśmy rozegrać lepiej. Natomiast z drugiej – powód do dumy.

Na każdym turnieju byliśmy jedną z najliczniejszych ekip. Wszyscy zawodnicy podnieśli swoje umiejętności, największe postępy zrobili Karol Grabowski (2.5 pkt) i Tomek Przybysz (3.0 pkt). Chłopaki okazali wielkie zaangażowanie i niejednokrotnie ratowali nas z opresji. Rok sumiennej pracy na treningach i zgrupowaniach przyniósł efekty.


Na koniec osobne gratulacje dla Roberta „Zidana” Krzyżanowskiego. Już drugi rok z rzędu otrzymał on nagrodę dla najlepszego gracza 0,5 pkt ligi. Brawo Zidan!


Na ten rok to już koniec zmagań na parkietach PLRnW, ale drużyna Jokers już przygotowuje sie do kolejnego sezonu, by zaprezentować się jeszcze lepiej.
Podsumowanie sezonu 2014 PLRnW


Relacja video
WSPIERAJĄ NAS: