2015 – PLRnW

PLRnW – I turniej 2015


W terminie 8-10 maja br. odbył się w Warszawie pierwszy turniej PLRnW w sezonie 2015, organizowany dla drużyn I i II ligowych. Stawiliśmy się na nim w nieco zmienionym składzie, w porównaniu z ubiegłorocznymi startami. Nie było z nami naszego dotychczasowego wysokopunktowego zawodnika Sebastiana (3,5 pkt), natomiast jego miejsce zajął nasz nowy zawodnik – Mateusz Samsel. Było to pierwszy start tego zawodnika w turniejach PLRnW i okazja do przeprowadzenia jego klasyfikacji. W jej trakcie zaliczono go do zawodników 0,5 punktowych. Mateusz trenuje z nami od początku tego roku i uczynił już znaczące postępy. Mamy nadzieję, że będzie nadal się tak dynamicznie rozwijał jak do tej pory.
Zawirowania w składzie drużyny wymusiły na nas wprowadzenie zmian w taktyce gry, ustawieniu poszczególnych zawodników oraz składu czwórek wychodzących na boisko. Ten turniej był okazją do przetestowania ich w starciu z innymi drużynami. Pokazał nam, że jeszcze musimy popracować nad zgraniem się poszczególnych „czwórek” zgodnie z hasłem: „trening czyni mistrza” oraz skupić się na celności podań.
Pierwszy mecz rozegraliśmy ze znaną nam już z parkietu drużyną IKS Jeźdźcy II (uprzednio Siedzące Konie). Niestety popełniliśmy więcej błędów niż nasi przeciwnicy i pomimo, iż wygraliśmy pierwszą kwartę, to cały mecz zakończyło się 3 punktową przewagą Jeźdźców. Flying Wings II było następną drużyną, z którą przyszło się nam zmierzyć. Jest to drugi team z Rzeszowa, którego zasilają zawodnicy mający doświadczenie wyniesione ze startów w I lidze w składzie Flying Wings I. Podczas  tego spotkania, ponownie zemściły się na nas nasze błędy i przegraliśmy je różnicą 5 punktów. Na następny dzień  pozostał nam mecz z TetraGryf’em. Będąc pewni jego wyniku, spokojni i bez zbędnych emocji przystąpiliśmy do niego. Nie wykluczone, że takiego podejścia zabrakło nam w poprzednich meczach, co odbiło się na naszej grze i doprowadziło do przegrania ich. Ostatecznie pokonaliśmy Szczecin różnicą 27 punktów.
Zestawienie wyników meczy:
Jokers Bydgoszcz – IKS Jeźdźcy II Mikołów 43:46
Flying Wings II Rzeszów – Jokers Bydgoszcz 43:38
Jokers Bydgoszcz – Start TetraGryf Szczecin 54:27

Galeria zdjęć z turnieju nr 1

Galeria zdjęć z turnieju nr 2



PLRnW – II turniej 2015


W weekend 05-07 czerwca rozegrany został drugi turniej PLRnW sezonu 2015 dla drużyn I i II ligowych. Głodni zwycięstwa i rządni rewanżu po poprzednim turnieju, stanęliśmy w szranki z innymi drużynami, a areną starć został Radom.

Pierwszą ekipą z jaką przyszło nam się zmierzyć była drużyna Flying Wings II, prowadzona przez doświadczonego trenera, a mająca swoje korzenie w pierwszoligowym Flying Wings I. Na poprzednim turnieju sprawiła nam dużo kłopotów  wygrywając z nami różnicą 5 punktów. Tym razem grając konsekwentnie i zgodnie z naszymi założeniami taktycznymi, udało nam się pokonać ich różnicą 5 punktów i ustanowić wynik spotkania na 45:40 dla Jokers. Następny mecz rozegraliśmy z faworytem naszej ligi Sitting Bulls. Zespół  ten „spadł” do naszej ligi po poprzednim sezonie i jak dotychczas, żadnej z pozostałych drużyn nie udało się go pokonać. Mimo, iż zdeterminowani stanęliśmy do tego starcia i ze wszystkich sił staraliśmy się sprostać przeciwnikom, musieliśmy uznać ich wyższość przegrywając wynikiem 48:24. Ostatni sobotni mecz rozegraliśmy z drużyną IKS Jeźdźcy II. Było to dla nas kolejne spotkanie rewanżowe i w naszej opinii najtrudniejsze ze wszystkich. Jeźdźcy mają bardzo dobrze zgraną ekipę, a u nas zaczęła wkradać się nerwowa atmosfera. Jednak szybko ją opanowaliśmy i po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 39:37 dla Jokers.

W niedzielę rozegraliśmy mecz o I miejsce tego turnieju i naprzeciw nas ponownie stanęła drużyna Sitting Bulls. Niestety pomimo ogromnej woli walki zostaliśmy pokonani, a spotkanie zakończyło się rezultatem 34:17 dla rywali.

Tym samym zajęliśmy II miejsce na tym turnieju i ostateczne zdobyliśmy III miejsce w II lidze PLRnW w sezonie 2015. Przed nami Turniej Pucharowy, na którym walczyć ze sobą będzie 8 najlepszych drużyn w kraju,  a który rozegrany zostanie w dniach 02-04 października w Bytomiu.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę i  zaangażowanie  oraz  Staffowi za pomoc w przygotowaniu graczy i sprzętu do gry.


Zestawienie wyników poszczególnych spotkań:
Flying Wings II Rzeszów – Jokers Bydgoszcz 40:45
Jokers Bydgoszcz – Sitting Bulls Katowice 24:48

Jokers Bydgoszcz – IKS Jeźdźcy II Mikołów 39:37

Jokers Bydgoszcz – Sitting Bulls Katowice 17:34



















Galeria zdjęć z turnieju nr 1



PLRnW – turniej Pucharowy 2015


W dniach 03-04 października  w Bytomiu rozegrany został długo oczekiwany turniej, w którym osiem najlepszych drużyn sezonu 2015 walczyło o Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach.


Był to dla nas trudny turniej, ponieważ w jego trakcie rywalizowaliśmy z bardziej doświadczonymi  drużynami I ligowymi. Obiektywnie patrząc na przeciwników i nasz aktualny poziom gry, to wyrównaną walkę mogliśmy nawiązać tylko z drużyną  IKS Jeźdźcy II, z którą wygrywaliśmy już dotychczasowe spotkania. Mimo to zamierzaliśmy walczyć do końca, a ewentualne przegrane mecze potraktować jako formę treningu i doskonalenia się w myśl zasady „co Cię nie zabije, to Cię wzmocni”. Bo od kogo się uczyć, jeśli nie od najlepszych?


Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna Balian, zajmująca I miejsce w klasyfikacji poturniejowej sezonu 2015. Prawie w całości składała się ona z doświadczonych  zawodników Kadry Narodowej i pomimo naszych wysiłków spotkanie przebiegało po ich myśli. Pomimo znacznej przewagi oponentów staraliśmy się wypaść „w jak najlepszym stylu”. Ostatecznie walka zakończyła się wynikiem  57:11 dla Balian. Wyprzedzając fakty mogę powiedzieć, że właśnie do tego zespołu trafił Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach.


W nieco pochmurnych nastrojach będących efektem pierwszej przegranej rozpoczęliśmy nasz drugi mecz z Four Kings I. Mimo, że jest to drużyna z I ligi to według mnie w trakcie tego spotkania mogliśmy zaprezentować się lepiej. Zastrzeżenia możemy mieć do celności podań naszych wysokopunktowców, ponieważ wiele piłek oddawaliśmy drużynie z Warszawy praktycznie za darmo. W naszych szeregach widoczne też było ogólne zamieszanie oraz brak skupienia. Za to na dobrym poziomie grali nasi niskopunktowcy, którzy  praktycznie ciągnęli naszą ekipę do przodu. Po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniało 58:16 dla Four Kings I.


Ostatni mecz o VII/VIII miejsce  rozegraliśmy w niedzielę z drużyną IKS Jeźdźcy II. Już na starcie spotkanie to wygraliśmy walkowerem, ponieważ drużyna Jeźdźców przyjechała w okrojonym składzie i jej szeregi zasilił ich trener Adrian Mościński. Mimo, to postanowiliśmy potraktować  je jak jeszcze nie rozstrzygnięte i rozegrać z pełnym zaangażowaniem dając z siebie wszystko.


Sezon 2015 już za nami. Pokazał on nam nasze słabe strony oraz to nad czym musimy jeszcze popracować.  W ostatecznym rozrachunku drużyna Jokers uplasowała się na VII miejscu w sezonie 2015, odnotowując tym samym awans z m-ca VIII w sezonie 2014. Nie jest to zły wynik biorąc pod uwagę, że w lidze startowało XVII drużyn , ale mamy świadomość, że musimy ciężko pracować  indywidualnie, jak i w klubie, aby podnieść poziom naszej gry jeśli chcemy być równorzędnym przeciwnikiem dla drużyn I ligowych.


Dziękujemy wszystkim zawodnikom  za walkę, a trenerowi i członkom staffu za zaangażowanie i pomoc, bez której sami niewiele zdziałalibyśmy na boisku.


Wyniki poszczególnych meczy:

Balian I Rugby Wielkopolska – Jokers Bydgoszcz 57:11

Four Kings I Warszawa – Jokers Bydgoszcz 58:16

Jokers Bydgoszcz – IKS Jeźdźcy II Mikołów 1:0




















Podsumowanie sezonu 2015 PLRnW



WSPIERAJĄ NAS: