2015 – Pozaligowe

VI Katowicki Turniej Rugby na Wózkach

W miniony weekend (28-30.05.2015) nasza drużyna wystartowała w VI Katowickim Turnieju Rugby na Wózkach. Zawody te rozgrywane były w formule tzw. „niskopunktowej”, tzn. że do gry dopuszczeni zostali jedynie zawodnicy z punktacją od 0,5 do 1,5 klasyfikacji.
Pierwszy dzień rozgrywek rozpoczęliśmy od starcia z drużyną IKS Jeźdźcy. W trakcie gry konsekwentnie budowaliśmy swoją przewagę, by zakończyć mecz zwycięstwem 51:20.
Kolejną ekipą, z którą przyszło nam się zmierzyć była drużyna gospodarzy – Dragons Küchall. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności Mirka Kapelana, który zwinnie lawirował pomiędzy zawodnikami, będąc momentami „niedozatrzymania”. Dragonsi musieli jednak uznać naszą przewagę i mecz zakończył się wynikiem 53:28.
Następnego dnia rozegraliśmy spotkanie z Rzeszowską drużyną Flying Wings. Jego wynik decydował o wejściu do finału turnieju. Rzeszów, którego skład stanowili zawodnicy I ligowi PLRnW, okazał się ścianą, która zatrzymała „Jokersową lokomotywę”. Ostateczne spotkanie zakończyło się wygraną przeciwników 55:14
Skutkiem tego pozostała nam walka o III miejsce, a naprzeciw nam ponownie stanęła drużyna IKS Jeźdźcy. Nasi przeciwnicy wyciągnęli wnioski z dnia poprzedniego i wsparci wskazówkami trenera reprezentacji Polski, który zasiadł na ich ławce, stawili zacięty opór. Zagwarantowało to widowiskowe i wyrównane spotkanie. Po dwóch kwartach prowadziliśmy różnicą trzech punktów. Od połowy trzeciej zaczęliśmy zwiększać tą przewagę i do końca nie oddaliśmy już wygranej. Po ostatnim gwizdku na tablicy świetlnej widniał wynik 33:20 dla Jokers. Tym samym zajęliśmy III miejsce VI Katowickim Turnieju Rugby na Wózkach.

Indywidualnym wyróżnieniem może natomiast pochwalić się nasz zawodnik Robert „Zidane” Krzyżanowski, który uznany został za najlepszego zawodnika 0,5 pkt turnieju.

Ostrovia Cup 2015

W dniach 20-21 czerwca br. w Ostrowi Mazowieckiej odbył się turniej rugby na wózkach – „Ostrovia Cup 2015″. Drużyna Jokers bezpośrednio nie startowała w nim, natomiast trzech naszych zawodników zasiliło dwie innych ekipy biorące udział w tych zawodach. Krzysztof Kranz i Tomasz Przybysz wraz z trzema zawodnikami z GROMu stworzyli Mix Team, a Karol Grabowski wzmocnił IKS Jeźdźcy. Cechą charakterystyczną tego turnieju było to, że na boisko mogły wejść składy liczące nie więcej niż 7 pkt. Start w tych zawodach był ciekawym doświadczeniem pozwalającym naszym zawodnikom grać w sytuacji wymagającej współpracy na boisku z przedstawicielami innych drużyn w ramach jednej ekipy. Po dwóch dniach zmagań wyniki poszczególnych spotkań przedstawiały się następująco:

Debiut Latających Jokerów

W weekend 13-15.11.2015 odbył się w Karczerwie Turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach dla zawodników niskopunktowych. W zawodach  tych mogli brać udział wyłącznie zawodnicy z punktacją od 0,5 do 1,5 klasyfikacji, a łączna suma punktów klasyfikacyjnych drużyny wychodzącej na boisko nie mogła przekraczać 3,5 pkt .

W rozgrywkach tych wystartowali  zawodnicy Jokers łącząc się na ich czas z reprezentantami Rzeszowskiego zespoły Flying Wings tworząc drużynę pn. Flying Jokers.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z zespołem Brave Snails Lublin. Jego wynik był dla nas bardzo ważny, ponieważ zwycięstwo w nim zapewniało na możliwość walki o co najmniej III miejsce. Od pierwszych minut tego spotkania objęliśmy prowadzenie i skrupulatnie powiększając różnicę punktową zakończyliśmy je wynikiem 30:10 dla Flying Jokers.

Następną drużyną, z którą przyszło nam się zmierzyć była ekipa Four Kings II Warszawa. Od rezultatu tego starcia zależało, czy zagramy o I miejce w meczu finałowym.  Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 3:3. Niestety w trakcie dalszej gry, ze względu na brak zgrania się zawodników naszej łączonej ekipy, zaczęliśmy popełniać błędy, które skrupulatnie wykorzystali przeciwnicy obejmując prowadzenie. W połowie trzeciej kwarty, gdy nie udało nam się doprowadzić do wyrównania, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu na boisko mniej doświadczonych zawodników, dając im szansę na większy udział w grze.  Spotkanie zakończyło się wygraną przeciwników 12:31.

W niedzielę zagraliśmy z zespołem Dragons Kuschall Katowice ścierając się o III miejsce w turnieju. Mimo początkowej dużej przewagi uzyskanej przez nas, pod koniec drugiej kwarty przeciwnicy doprowadzili do remisu. Był to znowu efekt braku zgrania naszej ekipy. Udało nam się zapanować nad tym w trzeciej kwarcie, w której osiągnęliśmy ponad ośmio punktową przewagę. W czwartej kwarcie zwiększyliśmy ją i zakończyliśmy spotkanie wynikiem 40:22 dla Flying Jokers.

Tym samym zdobyliśmy III miejsce na Turnieju Polskiej Ligi Rugby na Wózkach dla zawodników niskopunktowych.