2016 – PLRnW

PLRnW – I turniej 2016

W dniach 6-8 maja br. rozegraliśmy w Karczewie nasz pierwszy turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w sezonie 2016. W pełni zmotywowani i głodni zwycięstw stawiliśmy się na wyznaczonym miejscu. W sobotę pierwszy mecz rozpoczynaliśmy dopiero o godzinie 12.00 , tak więc mieliśmy dużo czasu na przygotowanie sprzętu. W międzyczasie nasi dwaj zawodnicy przechodzili klasyfikację punktową. Nasz nowy zawodnik Artur Jakielaszek otrzymał 1,5 pkt, a Mateuszowi Samselowi podtrzymano jego dotychczasową klasyfikację 0,5 pkt.


Pierwszym rywalem z którym przyszło się nam zmierzyć, była drużyna Saint Sinners z Częstochowy. Jest to bardzo silna drużyna posiadająca doświadczonych graczy. Początek meczu układał się po naszej myśli i odskoczyliśmy przeciwnikom na kilka punktów przewagi. Niestety w późniejszych kwartach  przeciwnicy doprowadzili do remisu, a w końcówce do wygranej 1 punktem. Bilans końcowy to 43:44 dla Saint Sinners. Uważam, że dobrze zaprezentowaliśmy się podczas tego meczu i do samego końca mieliśmy szansę na zwycięstwo.


W nieco pochmurnych nastrojach rozpoczęliśmy nasze drugie starcie, tym razem z drużyną  Strangers z Zielonej Góry. Od początku do końca kontrolowaliśmy przebieg meczu. Szybko odskoczyliśmy na parę punktów i sukcesywne powiększaliśmy naszą przewagę. W tym spotkaniu mogli się zaprezentować wszyscy nasi zawodnicy. Szczególne słowa uznania należą się Arturowi, dla którego był to pierwszy udział w turnieju. Jego atutem były bardzo dobre podania i umiejętne wykorzystywanie swojej postury do utrudniania gry rywalom. Ten mecz zakończyliśmy wynikiem 40:51 dla Jokers.


W niedzielę rozegraliśmy półfinał z drużyną Balian II. Był to faworyt tego turnieju, ale mimo to chcieliśmy zaprezentować się z jak najlepszej strony. W  pierwszej kwarcie pokazaliśmy nasz potencjał i drużyna z Wielkopolski z ogromnym wysiłkiem zdobyła kilka punktów przewagi. Niestety w następnych kwartach musieliśmy uznać wyższość rywali i ostatecznie przegraliśmy 31:59 dla Balian II.


Po tym meczu czekało nas ostatnie spotkanie o 3 miejsce. Mieliśmy okazję na rewanż, ponieważ naszym oponentem ponownie była drużyna z Częstochowy. Niestety nie było to w pełni satysfakcjonujące zwycięstwo, gdyż kapitan drużyny Saint Sinners uległ kontuzji i musieli oni wystąpić w osłabionym składzie. Pewnie i spokojnie wygraliśmy to starcie kończąc je rezultatem 38:19 dla Jokers.


Ostatecznie po całym turnieju zajęliśmy 3 miejsce. Sądzę, iż zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, ale cały czas pozostaje niedosyt i przekonanie, że mogliśmy zagrać jeszcze lepiej. Wszystkie mecze rozegraliśmy linią 3,0 ;2,5 ;1,5 ;0,5 pkt.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom za trud i zaangażowanie we wszystkie mecze, trenerowi za prowadzenie drużyny oraz Staffowi za pomoc w „ogarnianiu” nas.  Nasze zwycięstwa są tak samo waszymi zwycięstwami.


Zestawienie wyników meczy:
Jokers Bydgoszcz – Saint Sinners Częstochowa 43:44
Jokers Bydgoszcz Strangers Zielona Góra 51:40
Jokers Bydgoszcz – Balian II Wielkopolska 31:59

Jokers Bydgoszcz – Saint Sinners Częstochowa 38:19PLRnW – II turniej 2016


W terminie 10-12 czerwca 2016 r. odbył się drugi turniej II ligi PLRnW. Niestety jechaliśmy na niego w osłabionym składzie, bez jednego z naszych kluczowych zawodników wysokopunktowych Tomasza Przybysza.  Na miejscu okazało się, że również w rozgrywkach, ze względu na problemy zdrowotne, nie będzie mógł brać udziału nasz kolejny zawodnik wysokopunktowy Robert Antonkiewicz. Tak więc z tej grupy zawodników na parkiet wyszli tylko Karol Grabowski i Piotr Bartczuk.Pierwszy mecz rozegraliśmy z łódzką drużyną Diabły. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami, to spotkanie zakończyło się wynikiem 43:25 dla Jokers.


Naszym kolejnym przeciwnikiem była druga drużyna z Rzeszowa Flying Wings II. Niestety w tym przypadku na przebieg i wynik tego meczu miał już wpływ start naszej drużyny w okrojonym składzie. Po trzeciej kwarcie, w związku ze znaczną przewagą Rzeszowian, potraktowaliśmy końcówkę tego spotkania, jako formę treningu i na boisko wyszli nasi mniej doświadczeni zawodnicy. Ostatecznie zakończyliśmy je rezultatem 40:22 dla Flying Wings II.


W ostatnim sobotnim meczu przyszło nam stanąć naprzeciwko Strangers z Zielonej Góry. Pomimo początkowo bardzo zaciętej i wyrównanej gry, w miarę upływu czasu dawało o sobie znać zmęczenie naszych wysokopunktowych zawodników, którzy już trzeci mecz tego dnia rozgrywali bez możliwości zmian. W połowie spotkania przeciwnicy zyskali kilku punktową przewagę i nie oddali jej już do końca. Strangers wygrali ten pojedynek 47:35.


Następnego dnia zagraliśmy bardzo zacięty mecz o trzecie miejsce w turnieju. Naszym rywalem była drużyna Saint Sinners. W jego trakcie szala zwycięstwa przechylała się kilkukrotnie z jednej na drugą stronę. Finalnie niestety przegraliśmy to spotkanie 2 pkt i na tablicy pojawił się końcowy rezultat 36:38 na rzecz zawodników z Częstochowy. Czujemy ogromny niedosyt po tym meczu, ponieważ zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki i kilkakrotnie je obejmowaliśmy w jego trakcie.


Zestawienie wyników poszczególnych spotkań:

Jokers Bydgoszcz – Diabły Łódź 43:25

Jokers Bydgoszcz – Flying Wings II Rzeszów 22:40

Jokers Bydgoszcz – Strangers Zielona Góra 47:35

Jokers Bydgoszcz – Saint Sinners Częstochowa 36:38


Zajęliśmy czwarte miejsce w tym turnieju. Jego wyniki oraz z poprzednich rozgrywek zadecydowały o końcowej klasyfikacji drużyn biorących udział w Polskiej Lidze Rugby na Wózkach w sezonie 2016 oraz o zakwalifikowaniu się do jednego z  turniejów pucharowych dla drużyn od 1 do 8 miejsca lub od 9 do 16 miejsca.

Okazało się, iż wraz z drużynami Strangers i Saint Sinners zajmowaliśmy ex aequo dziewiąte miejsce w PLRnW, jednak po analizie wyników poszczególnych meczy rozegranych między naszymi drużynami i po podsumowaniu tzw. „małych punktów”, ostateczne uplasowaliśmy się na piątym miejscu w II lidze i na jedenastej pozycji w PLRnW w sezonie 2016.

Tym samym zakwalifikowani zostaliśmy do turnieju pucharowego dla drużyn od 9 do 16 miejsca rozgrywanego w Radomiu w dniach 9–11 września 2016 r.


Klasyfikacja końcowaWyniki poszczególnych turniejów oraz klasyfikacja z podziałem na ligi dostępna jest tutaj.WSPIERAJĄ NAS: