Zgrupowania 2016

Zgrupowania 2016

11.28.2016  |  dodany przez Administrator

W terminach 19-21 sierpnia i 2-4 września 2016 r., tradycyjnie pod koniec lata, zorganizowaliśmy dwa 3-dniowe zgrupowania rugby na wózkach. Tym razem oba odbyły się na terenie Ośrodka Szkoleniowego Polskiego Związku Niewidomych, mieszczącego się w Bydgoszczy.
Były to dni  intensywnego wysiłku poświęconego na doskonalenie umiejętności poruszania się wózkiem, poprawę celności podań i ogólnego „opanowania” piłki, a także na przećwiczenie  zagrywek taktycznych. Treningi, oprócz rozwijania umiejętności samoobsługowych i poprawy kondycji, miały również m.in. za zadanie przygotować zawodników do ostatniego w tym roku turnieju pucharowego Polskiej Ligi Rugby na Wózkach, kończącego sezon 2016, a w przypadku osób z poza drużyny – zachęcić do uprawiania tak widowiskowej dyscypliny.


Dziękujemy uczestnikom zgrupowań za zaangażowanie, wykazywane pomimo ogromnego zmęczenia i towarzyszących im wysokich temperatur, a całemu Staffowi za pomoc przy ich przeprowadzeniu, bez której nie mogłoby się one odbyć.


Przedsięwzięcie to zrealizowaliśmy dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, udzielonej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy !!!
WSPIERAJĄ NAS: