Zumba: trening, muzyka i wymarzona sylwetka

W ostatnich latach na całym świecie ogromną popularność zdobyła Zumba. Czym jest Zumba? To oryginalny program treningowy, opracowany w latach dziewięćdziesiątych przez kolumbijskiego choreografa Alberto „Beto” Pereza.

Zumba to połączenie tańca i aerobiku, podczas treningu wykonuje się proste choreografie w rytm tańców latynoskich, takich jak samba, salsa, merengue, tango czy flamenco. Zumba powstała z myślą, aby zwykły, żmudny i często nudny trening zamienić w dobrą zabawę!

Rodzaje zumby

Wraz z coraz większą popularnością zumby powstały różne jej odmiany. Różnią się one między sobą głównie poziomem trudności lub wykorzystywanymi podczas treningu akcesoriami. Podstawowym, skierowanym do nowicjuszy rodzajem zumby jest Zumba Basic.

Osoby starsze mogą skorzystać na zajęciach Zumby Gold, specjalnie opracowanej dla osób zmniejszonej sprawności fizycznej. Dla osób, którym zależy na wyrzeźbieniu pięknej sylwetki i wzmocnieniu mięśni wśród gorących, latynoskich rytmów została stworzona Zumba Toning.

Również najmłodsi mogą ćwiczyć zumbę na specjalnie opracowanym dla nich treningu Zumbatomic, zawiera on nie tylko elementy klasycznej zumby, lecz także naukę rytmiki, gry i zabawy. Jeżeli woliny jednak bardziej oryginalną formę treningu możemy wybrać trening Aqua Zumby, który odbywa się w basenie. Aqua Zumba zawiera w sobie wszystkie elementy aerobiku wodnego i klasycznych zajęć zumby.

zumba

Kto może ćwiczyć zumbę?

Zumba jest programem treningowym, skierowanym głównie do pań, jednakże staje się też coraz popularniejsza wśród panów. Dzięki różnym poziomom trudności i specjalnie dopasowanym programom treningowym zumbę można trenować w każdym wieku.

Zumba może być idealnym wyborem dla kobiet, które nudzą się podczas zwykłych zajęć fitness oraz lubią latynoskie rytmy. Na treningach zumby bardzo trudno popaść w rutynę, ponieważ każdy trening to nowe ruchy i nowa muzyka.

Zalety zumby

Co daje nam zumba? Przede wszystkim w przyjemny sposób pomoże nam pozbyć się zbędnych kilogramów i tym samym poprawić wygląd naszej sylwetki. W trakcie treningów aktywujemy różne mięśnie, dzięki czemu w tym samym stopniu pracujemy nad wszystkimi partiami naszego ciała. Dzięki tanecznej formie treningów poprawimy także nasze poczucie rytmu i kondycję.